24.04.2015

Soolise võrdõiguslikkuse ning töö- ja pereelu tasakaalu programmi toetusel saab näha Rootsi Instituudi fotonäitust "Elupusle - Rootsi pere roll ühiskonnas".

Elupusle näol on tegu näitusega, mis keskendub isarollile ja sellele, mida saab ühiskond võrdõiguslikkuse, lapsevanema rolli ja tööelu ühildamiseks ära teha.

Tänapäeva Rootsis kehtib helde vanemahüvitise maksmise kord, seal on kõige rohkem tööl käivaid väikelaste emasid, suur sündimus ja uus põlvkond isasid, kelle jaoks on vanemapuhkuse kasutamine enesestmõistetav. Vaatamata sellele jätkab Rootsi aktiivselt püüdlusi isade vanemapuhkusele jäämise soodustamiseks. Üks põhjustest peitub endisest suurema võrdõiguslikkuse saavutamises, ent samuti selles, et lastel on õigus mõlemale vanemale.

Näitus koosneb 24 fotost ja eestikeelsetest tutvustavatest tekstidest. Näitus on külastajatele avatud Sotsiaalministeeriumi fuajees (Gonsiori 29, Tallinn) kõigil tööpäevadel kuni 15. maini. Edaspidi on kavas näitus viia ka teistesse Eesti piirkondadesse.  

Eesti keel