9.04.2015

plakat

Eesti ja Norra ujumisliitude hea koostöö tulemusena on eesti keelde tõlgitud praktilise ujumise algõpetuse raamat "Õpime ujuma", millesse on kokku kogutud parimaid ujumisõppe praktikaid kogu maailmast.

Raamat on mõeldud kõigile, kes õpetavad lapsi või täiskasvanuid ujuma või kes soovivad ise ujuma õppida. Raamat pakub vajalikku informatsiooni ja praktilist abi lapsevanematele ning iga tasandi ujumist koordineerivatele inimestele.

Raamatu esitlusel, 27. märtsil 2015 Viimsi kooli ujulas viis raamatu üks autoritest, kogenud Norra ujumisõpetaja Per Irgens, läbi Eesti lastega lühikese ujumise algõpetuse näidistunni ning selgitas ühtlasi õpikus sisalduvat märgisüsteemi, mis motiveerib lapsi vees oskusi omandama. Esitlusele järgnes ka kolmepäevane koolitus pea 30-le ujumise algõpetuse õpetajale.

Lisaks korraldavad Eesti Ujumisliit, Päästeamet ja Selts Eesti Vetelpääste 2015. a augustis kultuuriministeeriumi toetusel raamatu metoodikal põhinevad kahepäevased koolitused Eesti erinevates paikades. Kõigi tegevuste ühine eesmärk on Eesti inimestele parema ujumisoskuse ja seega turvalisema elu elu kindlustamine. 

Ujumise algõppe tänastest muredest loe lähemalt kultuuriministeeriumi veebilehelt.

 

 

 

Eesti keel