15.01.2014

stipendiumiprogramm

Stipendiumiprogrammi raames on kõrgkoolidel ja nende üksustel võimalik esitada taotlusi Eesti ja Norra vaheliseks õpirändeks 2014.-2015. õppeaastal.

Õpiränne hõlmab erinevaid tegevusi (õpingud, praktika, koolitused, loengute andmine) ja ka erinevaid sihtrühmi (üliõpilased ja ülikoolide töötajad). Kuna programm on mõlemasuunaline, saab Norra tudengeid ka vastu võtta ning kutsuda Norra õppejõude ning ettevõtete töötajaid ekspertidena oma kõrgkooli.

Keskkoolid, gümnaasiumid ja kutseõppeasutused saavad stipendiumiprogrammist taotleda toetust koostööprojektidele Islandi, Liechtensteini ja Norra koolide ja kohalike omavalitsustega. Koostööprojektide eesmärk on kaasajastada õpikeskkonda ning tõsta õpetajate ja koolijuhtide võimekust.

Partneritega kohtumiseks ja projekti ettevalmistamiseks saab taotleda ettevalmistava lähetuse toetust, taotlusi võetakse vastu jooksvalt.

Toetuse andmise tingimusi ja toetatavaid tegevusi tutvustab Sihtasutus Archimedes 22. jaanuaril Tallinnas toimuval infopäeval.

Taotluste esitamise tähtaeg on 10. märts 2014 kell 18.00.

Taotlusvoorude tingimused, info ettevalmistava lähetuse toetuse kohta, infopäevale registreerimine ja muu info on leitav Sihtasutus Archimedese kodulehel.

Eesti keel