6.06.2016

Lõppenud nädalal toimus Green IT seminar, kus pidulikult lõpetati Eesti-Norra keskkonnasõbraliku innovatsiooni programm. Seminaril tõdeti, et koostöö on andnud suurepärase võimaluse ühendada Eesti infotehnoloogilised ja Norra keskkonnatehnoloogilised kogemused ning elavdada kahe riigi majanduskoostööd.

ICT Weeki raames toimunud Green IT lõpuseminaril tutvustati Norra ja Eesti koostöös valminud keskkonnasäästlikke IT-lahendusi. Teiste hulgas esitles näiteks T grupp AS ühistransporditeenuste ostu-müügi keskkonda, Elering AS loodud Estfeed andmeportaali, mille abiga saavad nii organisatsioonid kui ka eraisikud korraldada oma energiatarbimist tõhusamalt, ja Skeleton Technologies OÜ lahendust, mis tõstab veelgi superkondensaatorite tõhusust ja töökindlust. Seminari fookuses oli partnerlus Eesti ja Norra vahel, samuti räägiti IT-äri finantseerimisvõimalustest.

Norra keskkonnasõbraliku innovatsiooni programm käivitus 2013. aastal. Programmiga toetati IT-lahendusi e-tervise, transpordi ja logistika, tööstuse ja kaubanduse ning energia valdkondades. Programmi aitas ellu viia Norra riiklik ettevõtluse edendaja Innovation Norway ning projektidesse kaasati partnereid Norrast.

Undefined