3.12.2014

Lumarca

4.-7. detsembril on võimalik esmakordselt Eestis näha ebatavalist Lumarca valgusskulptuuri, mille valgusetendus toimub Vabaduse väljakul igal õhtul kl. 16:00-23:00. Valgusskulptuur on pühendatud Eesti laste ja noorte abistamiseks tehtavatele jõupingutustele EMP ja Norra toetuste raames. Valgusskulptuuri autoriteks on valgusdisainerid Eva Tallo, Priit Tiimuse ja Toivo Pärnpuu

Hea lapsepõlv kestab terve eluaja. Et lapsepõlve või noorusaega ei tumestaks ärevus, depressioon, vägivald, sõltuvushäired või muud taolised mured, on paljude valdkondade spetsialistid Eestis moodustamas laste ja noorte toetuseks võrgustikku, mis seob lapsevanemaid, lasteaedu-koole, noortekeskusi, meditsiiniasutusi ja omavalitsusi.

EMP ja Norra toetuste riskilaste ja –noorte programmi, rahvatervise programmi ja koduvägivalla vähendamise programmi raames viiakse läbi suur hulk koolitusi ja projekte koostöös Eesti ministeeriumite, haiglate ja organisatsioonidega. Paljud Norra spetsialistid ja organisatsioonid jagavad nende programmide raames omi kogemusi tööst abivajavate laste ja noortega.

Valgusskulptuur «Lumarca lapsed» on valgusdisainerite Eva Tallo, Priit Tiimus, Toivo Pärnpuu poolt loodud ebatavaline valgusskulptuur, mille nööridest ehitatud ruumiline ekraan esitab vaatajale enneolematul viisil kolmemõõtmelisi kujutisi ning liikumist. Projektori abiga muutuvad tuhanded meetrid nöörid valguskiirteks, mis kujutavad üksteise järel ilmuvaid valgusefekte ning motiive, mis jätavad mulje, justkui hõljuksid õhus.

Lumarca on avatud lähtekoodiga projekt, mille kontseptsioon on valminud Albert Hwangi ja Matt Parkeri koostöös.

 

Eesti keel